Kryemadhi i drejtohet Ibrahimajt: Çfarë lidhje ka burri juaj me Gjokutajn? Ministrja: Nuk marr përsipër të zgjidh hallet tuaja

Kryemadhi i drejtohet Ibrahimajt: Çfarë lidhje ka burri juaj me Gjokutajn? Ministrja: Nuk marr përsipër të zgjidh hallet tuaja

1676550557_finalprojekt.00402301.Still018.jpg

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi gjatë seancës plenare i ka drejtuar pyetje ministres së Financave dhe Ekonomisë sa i takon lidhjes së bashkëshortit të saj me kompaninë e përmbarimit dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të dikasterit të saj, Arlind Gjokutaj.

“Një pyetje për zonjën ministre, cila është lidhja e bashkëshortit tuaj me kompaninë e përmbarimit dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Financave, dhe dorëheqja juaj a u pranua kur ndodhi ky fakt?”, pyeti Kryemadhi.

Ibrahimaj nga ana tjetër nuk pranoi të komentonte mbi këtë çështje duke argumentuar se do të priste vendimin e drejtësisë dhe duke e cilësuar pyetjen jashtë rendit të ditës.

“Kjo është një pyetje totalisht jashtë rendit të ditës. Unë jam shprehur disa herë për çështjen kur them që ne nuk marrin përsipër të bëhemi as hetues e as gjyqtar e prokurorë, për çështje që janë në hetim. Nuk marr përsipër të zgjidh asnjë nga hallet tuaja pasi të shprehet gjykata e prokuroria atëherë do shprehemi dhe ne për këtë çështje”, tha Ibrahimaj.


Lajmi kryesor:

Kaos në seancë, ‘deja vu’ e opozitës me bllokim e bilbila! Rrëzohet kërkesa për shkarkimin e Nikollës, voton edhe Rama! Më 2 mars debati për McGonigal


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri të Kosovës, KFOR heq një pjesë të telave me gjemba rreth komunës së Zveçanit

Tensionet në veri të Kosovës, KFOR heq një pjesë të telave me gjemba rreth komunës së Zveçanit