Kryemadhi si Basha, zero respekt për masat antiCOVID! Takim me banorët e njësisë 2: Më 25 prill Edi Rama drejt gropës, do të shtypet si një mizë

Ashtu si aleati i saj Lulzim Basha, edhe Monika Kryemadhi ka krijuar grumbullime të mëdha njerëzish në shkelje të plotë të masave antiCOVID duke rrezikuar rritjen e infektive mes njerëzve. Kryemadhi ka mbledhur me dhjetarët njerëz në njësinë nr. 2 në Tiranë gjatë fushës elektorale që po zhvillonte. Nga njësia 2 në Kryeqytet, ku zhvilloi një takim me qytetarët, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi deklaroi se fitorja e 25 prillit do të jetë e sigurt për opozitën, ndërsa nuk kurseu as akuzat për kryeministrin Rama se po e dërgon vendin drejt gropës. Por këtë e fundit e kërcënoi se pas zgjedhjeve do të shkojë vetë drejt gropës e madje sipas saj ‘do shtypet si një mizë’.

“Gropa që Edi Rama hapi për shqiptarët, do të bjeri vetë brenda. Sepse qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm të Tiranës, por në të gjithë Shqipërinë, e kanë dhënë fjalën e tyre, që më 25 prill do të votojnë djemtë dhe vajzat e tyre, do të votojnë burrat dhe gratë që i dalin për zot këtij vendi, që i dalin për zot familjeve, që i dalin për zot Shqipërisë, që i dalin për zot flamurit kombëtar. . Por ne dimë të tregojmë edhe anën tjetër të monedhës, kur nëse Edi Rama kërkon të cenojë shqiptarët, djemtë dhe vajzat e tyre, ai jo vetëm që do të shtypet si një mizë, por do të zhduket si një specie dhe Shqipëria të mos shikojë më racë të tillë, që shet Shqipërinë dhe djemtë e saj.”, tha Kryemadhi.

Kryemadhi premtoi se LSI do të sjellë punë të mirëpaguar dhe do të çlirojë ekonominë nga oligarkët.

“Mirënjohja e LSI është me veprën, punën, angazhimin që deputetët e LSI jo vetëm në qarkun e Tiranës por në të gjithë Shqipërinë, do mbajnë fjalën, do realizojnë të gjithë angazhimet politike dhe do të bëjnë atë për të cilën shqiptarët kërkojnë. Punë të mirëpaguar. Çlirimin  e ekonomisë nga oligarkët, arsim për fëmijët, shëndetësi për qytetarët shqiptarë, në mënyrë të tillë që mos të kemi më parullën një vaksinë një votë. Dikur e kishte një pallat, një votë,sot e ka një vaksinë, një votë. Ajo që dua të theksoj është që shqiptarët janë të gjithë të barabartë dhe për të ka përgjegjësi e gjithë qeveria shqiptare. Institucionet e shtetit shqiptar. Asnjeri nuk është pronë e një Kryeministri në ikje. Shqiptarët janë të gjithë të barabartë sepse për atë kanë luftuar ndër shekuj dhe nuk mund të dalë një i çmendur që të marrë në qafë, gjithë këtë rini të mrekullueshme. Prandaj më 25 prill ju ftoj të gjithëve, t’ju drejtohemi kutive të votimit. Votoni numrin 6 sepse duke votuar numrin 6, keni votuar për LSI”, përfundoi Kryemadhi.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e keni të qartë mënyrën se si do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • KUJDES!: 09/04/2021 16:31

  Te iki Edi Rama?!!.... E kush te vije?!!.... Te vini ju qe s'jeni jo me shume se ca qener e derra te ndyre... Mos o Zot i Madh! Kurre e sa te jete jeta. Shqiperise i duhet çi duhet, por ne keto kushte e ne keto situata, te vetmit qe do te mund ta çojne Shqiperine ne nje gjendje normale relative e me te cilen shqiptaret do te mund te jetojne e te mbijetojne eshte Partia Socialiste me Edin ne Krye. Sot per sot, te gjitha te tjerat jane pallavra e maskaralleqe e horlleqe pa fund. Besoj se populli shqiptar eshte aq i zgjuar sa ta kuptoje kete... Perndryshe greminen e ka afer.

  Përgjigju
 • Free: 09/04/2021 12:14

  Jeni te gjithe t ftuar pa leka te koncerti Nafijes ...do ket kenge tallava , hasude dhe byrek i bere me doren e saj. Ne fund te koncertit do ju kenaqi me nje strip. Bleni trendafila te kuq 5 mij euro copa.

  Përgjigju
 • Ariu: 09/04/2021 11:48

  Ti hash mutin Rames o Mona kokë cizmja.

  Përgjigju
 • robi: 08/04/2021 21:17

  O kesaj Nafije dybekut i ka ikur petlla , e lajthitur komplet, me 25 prill per skrap leshelija

  Përgjigju
 • Kot fare: 08/04/2021 20:58

  Levizjet e fundit ne fushe. Edhe pak levizje, shah mat. Fiton i drejti.

  Përgjigju
 • aaaa: 08/04/2021 20:25

  kot lodhesh moj se ai eshte me i miri per kete vend dhe do te fitoje.

  Përgjigju
 • Krokodili: 08/04/2021 20:24

  Ik o mone lere rehat kete popull. Populli ta mori eren e ty e like floririt.. Por ishalla behet Reforma ne drejtesi e pastaj flasim

  Përgjigju
 • durresi: 08/04/2021 20:24

  Edi Rama eshte me i miri eshte yll bote Edi Rama do te fitoje.

  Përgjigju
 • LORA: 08/04/2021 20:04

  Eshte lajm i mire. KCK-ja lesh-e-liste ndjehet ne grope.E konfirmon me gojen e saj rrugacja ekzemplare me nje cizme. Faleminderit zoti Kryeminister

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta takon Ramush Haradinajn: Përherë kënaqësi të takohem me gjigandin e Kombit