Kryemadhi me strukturat e LSI-së në Tiranë: Të hënën shpalosim programin (VIDEO)

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e LSI-së Tiranë, ku ka bërë me dije se të hënën do të jetë prezantimi i programit jo vetëm elektoral por të gjitha angazhimeve që LSI do të mbajë. Këtu ka theksuar se në fokus ndër të tjera kanë arsimin cilësor, rininë dhe shëndetin e qytetarëve.

"Ne fokusin tonë e kemi shumë të qartë, për të arsimi cilësor i cili krijon hapësirat më të mira jo vetëm për të konkurruar në tregun e punës, shëndetin e qytetarëve, pra prodho të rinj dhe të reja kuadro të cilët do të drejtojnë, shëroje popullin tënd nga çdo sëmundje  dhe nga CD situatë e një shëndetësie të mjeruar për të cilën u ke premtuar dhe fuqizoje ekonomikisht.

Këto janë 3 pika kryesore të cilat ne i kemi shumë të qarta përsa i përket jo vetëm zhvillimit dhe infrastrukturës që i duhet një shteti por dhe të ardhmes. Ditën e hënë do të jetë dhe prezantimi i programit tonë jo vetëm elektoral por të gjitha angazhimeve tona që ne si LSI do të mbajmë. Na ndajnë  94 ditë nga sot. Nesër hyn dita e 93 që ka lidhje drejtpërdrejti me 25 prilli ku tashmë të gjithë ne duhet të jemi në gatishmërinë numër 1", tha ajo.

Sipas saj çdo ditë e humbur është në favor të varfërisë, papunësisë, shpopullimit. Qëllimi thotë Kryemadhi është për t’i dhënë fund kësaj lloj qeverisjeje.

"Nuk ka më kohë për të humbur. Çdo ditë e humbur është në favor të varfërisë, papunësisë, shpopullimit. Dhe çdo sekondë e fituarështë në favor të një të riu, një të reje, për të pasur një vend pune më të mirë, për të pasur një familje më të fortë, për të pasur një Shqipëri më me integritet dhe një Shqipëri dinjitoze për të cilën ne të gjithë e aspirojmë dhe e kemi të domosdoshme.

 Sepse ajo që është më e rëndësishme është që atë besim që njerëzit kanë humbur te politika, nëpërmjet LSI-së, nëpërmjet jush, nëpërmjet të rinjve dhe të rejave, nëpërmjet grave dhe burrave tanë, ne ta kthejmë në një moto që ta ketë çdo klasë politike, ta ketë çdo politikan, sepse në fund të fundit ky është edhe qëllimi ynë, ndryshimi që është i domosdoshëm për të gjithë shqiptarët sot, për t’i dhënë fund kësaj lloj qeverisjeje, që për hir të së vërtetës ka qenë qeverisja më e keqe e gjithë tranzicionit shqiptar", shton Kryemadhi.

 

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet e 25 prillit, Koalicioni me LSI-në e ndihmon apo e dëmton Partinë Demokratike?

Komento

Komente

 • tosi: 21/01/2021 21:27

  A e pate Nafije fallxhoren si nxinte sonte ne Tirane bashke me Tit shkolleshumin ku ne fytyrat e tyre lexohet qarte humbja spektakolare qe e pret gruan me gojepiset te planetit. Foli mrroklla, fjale ne ajer, te gjithe shihnin njeri thetrin ne sy cfare flet kjo moj dhe vete Perparimi e pa se doktoresha horoskopike leshelike eshte bere per ti qare hallin, lajthitje totale, karizma zero, dhe Nurija e Lymit tek bregu i lumit ka me shume karizem se kjo sharebajge e neveritur. Leshelija drejt fundit politik, shkofte ne ferr.

  Përgjigju
 • vera: 21/01/2021 19:58

  ATE spahiun qe ke ne krahun e djathte te tregoje se te kujt e ka djalin,,,se nuk e ka te vetin,,,ja ka thene spartak ngjela ne emision...

  Përgjigju
  • robi: 22/01/2021 08:22

   Diten e hene kur te shpaloset programi i leshitlikes gjithe lristave do ju dhurohet nge nje dybek nga Nafije fallxhorja si dhe nga ne cel kinez dhe 10 dite argetim falas ne haremin e Jales. Ne fund te fjales se Nafijes do te kerceje pogonishten shalegjata dymetroshe , koka me qoshe, kaptina boshe, kajda gjoshe , surratnallonja, surrattepsija leshelija e shoperuar ne valle nga Erisa hundpinokja, kejdi dhembcakallja, Nora bythderrja, Floida surratufoja, ne fund fare baftjari me raki skrapari dhe leshelija ne te semes.×

Lajmi i fundit

John

‘Në ditët e vështira kuptojmë vlerën e njëri-tjetrit’, Rama publikon fotot e veçanta: Dashuri në kohë të vaksinës!