Kryemadhi takim me strukturat në Durrës: Mandati i LSI na u mohua prej marrëveshjes së fshehtë mes qeverisë dhe shtojcës në Opozitën e Bashkuar

LSI ishte partia që pësoi humbjen më të thellë në zgjedhjet e 25 prillit 2021, duke marrë vetëm 4 mandate, nga 19 që kishte në zgjedhjet e kalaruar. Pas humbjes vetë Kryemadhi mori përgjegjësitë dhe më pas pasoi një heshtje e gjatë që u  lexua si një reflektim i vetë partisë. Heshtja ‘u thye’ pasi Basha drejtoi gishtin nga Ilir Meta duke thënë se ai shkallomoi fushatën dhe se ishte pjesë e trekëndëshit të së keqe, trekëndëshit Bermuda.  

Kaq ka mjaftuar që Monika Kryemadhi t’i vë vulën faktit se bashkëpunimi i tyre opozita nuk ekzistonte më dhe se koalicioni i tyre parazgjedhor nuk ka qenë i sinqertë.

Edhe sot nga Durrësi, Kryemadhi ia hodhi fajin Bashës se ka bërë marrëveshje të fshehtë bashkëpunimi me Ramën duke i mohuar mandatin LSI-së në Durrës.

Kryemadhi tha se kjo është bërë pas dhe gjatë votimit si dhe gjatë numërimit të votave.

“Rikthehem me kënaqësi në takim me ekipin e Durrësit, pas një analize të plotë që kemi zhvilluar, mbi arsyet dhe pasojat e masakrës zgjedhore të 25 Prillit.  Mandati i përfaqësimit në Kuvend, edhe pse ishte shprehur qartë nga qytetarët në kutitë e votimit, i’u mohua LSI-së në Durrës prej marrëveshjes së fshehtë të bashkëpunimit, që ekzistonte mes qeverisë dhe shtojcës së saj në radhët e opozitës së bashkuar.  Kjo është bërë e dukshme para, gjatë votimit, si dhe në çdo tavolinë të numërimit, ku interesi primar i bandës së inceneratorëve qeveri-opozitë, ishte mandati i kryeministrit në Durrës dhe vijimi i mandatit qeverisës. Ne po ringrihemi më të fortë dhe të vendosur, e bashkë me qytetarët durrsak, me gratë, vajzat dhe të rinjtë energjik, do të përfaqësojmë siç duhet interesat e çdo banori të këtij qyteti të mrekullueshëm. Misioni për shtëpinë tonë të përbashkët, vijon dhe rëndësia e tij është sot më i madh se kurrë” shkruan Kryemadhi.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Durres: 28/11/2021 11:09

  Pi ca kerkon ti moj hajdute, ti more me qafe te rinjte qe po bredhin neper gjykata se u mbushe duart me para te vjedhura te blinin vota. Shko ne Jale per here te fundit dhe nxirr tangat e kerce,drogo te rinjte e merru votat, atje vetem i ke te humbura BAXHELLE.

  Përgjigju
 • denisa: 27/11/2021 20:21

  Akoma ka budallenj qe besojne te FAMILJA FLORIRI....??

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha 'zbret' në bazë, takim sot me demokratët në Fier! Mbështetësit e Berishës dalin në protestë: Nuk të duam këtu, je 'Non Grata'