Kryeministri Boris Johnson më në fund e konfirmon: Kam 6 fëmijë, ndërroj shumë pelena

Kryeministri britanik Boris Johnson ka konfirmuar për herë të parë se është babi i gjashtë fëmijëve, ndërsa gruaja e tij Carrie është shtatzënë. Johnson do të bëhet baba për herë të shtatë në fund të këtij viti. 

Kryeministri gjithmonë ka refuzuar të flasë për jetën e tij private, por këtë herë ai ak thyer ‘rregullat’ në një intervistë të dhënë për televizionin amerikan NCB.

I pyetur nga emisioni Today i NBC gjatë një udhëtimi në New York nëse ai ka gjashtë fëmijë, Kryeministri u përgjigj: Po. Është fantastike, është shumë punë, do t’ju them aq shumë, por e dua, e dua absolutisht. Dhe ndryshoj shumë pelena, në rast se dikush … e bën.”

Ai ka katër fëmijë me ish-gruan Marina Wheeler, por gjithashtu ka një fëmijë, të lindur në 2009, si rezultat i një lidhjeje me konsulenten e artit Helen Macintyre. Me gruan aktuale Carrie, Johnson ka një fëmijë, ndërsa po pret edhe një tjetër.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përmbyset autoboti me naftë në Qafë Thanë, derdhet karburanti në rrugë! Ndotet zona, vështirësi në qarkullim (FOTO+VIDEO)