Kryeministri Edi Rama vizitë në Athinë, takohet me George Papandreou, Presidenti i Internacionales Socialiste

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të niset drejt Athinës.

Lajmi konfirmohet nga burime për gazetarin e Report Tv, Ermal Qori. Ende nuk dihet motivi i vizitës së Ramës në Athinë, ndërsa kjo është e dyta në pak kohë që kryeministri zhvillon në shtetin helen. Rama është takuar me George Papandreou, Presidenti i Internacionales Socialiste. 

Detaje të tjera nuk dihen, teksa pritet në orët në vijim që të mësohet edhe axhenda e këtij takimi.

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Igor: 13/07/2021 10:53

    Po e kan thirur Greket qe te vjen te mere valixhen e mbushur me Euro si dhurate qe ua fali detin,

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes