Kryeministri kanadez, Justin Trudeau vlerësoi marrëveshjen tregtare SHBA-Kanada-Meksikë

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka përshëndetur sot marrëveshjen e re tregtare të arritur në minutën e fundit një ditë më parë mes Otavas, Uashingtonit dhe Meksikos, që do të jetë krejtësisht fitimprurëse për kanadezët, sipas tij.

Kjo është një marrëveshje do të jetë krejtësisht përfituese për ekonominë tonë, për familjet kanadeze dhe për klasën mesatare.   

            Kryeministri kanadez, Justin Trudeau

SHBA-ja, Kanadaja dhe Meksika kanë arritur të dielën një marrëveshje të tregtisë së lirë për Amerikën e Veriut, të quajtur Marrëveshja SHBA-Meksikë-Kanada (USMTA) për të zëvendësuar traktatin e vitit 1994, sipas një deklarate të përbashkët amerikano-kanadeze.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

  • adamo311: 04/10/2018 12:04

    Shikoni debatin ne parlamentin Kanadez, per te kuptuar c`fare repenzentues ka (kan) populli (popujt): https://www.youtube.com/watch?v=R6-6tO5kHfg argetim te kendshem Pershendetje

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

113 viktima dhe mbi 4 mijë të plagosur, presidenti Libanez: Të gjithë përgjegjësit arrest shtëpie