POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kryetari i KLP-së pret në takim prokuroren kroate, Laptosh: Përzgjedhja cilësore e SPAK, themel i paanshmërisë

Takimi zyrtar i kryetarit të KLP-së dhe prokurores speciale të USKOK

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka pritur këtë të mërkurë në një takim zyrtar prokuroren speciale të USKOK, Tamar Laptosh. Ibrahimi i ka cilësuar praktikat në vendet si Kroacia pika referimi për funksionimin e institucioneve të reja të drejtësisë në Shqipëri e më tej ka shprehur vlerësimin dhe mirëpritjen e KLP-së ndaj eksperiencës së Laptosh-it.

Ai është shprehur më tej ngritja e SPAK sipas standardeve ndërkombëtare, është prioritet i Këshillit të Lartë të Prokurorisë.Ndërsa prokurorja speciale e USKOK, Tamar Laptosh e e cilësoi procesin e përzgjedhjes cilësore të SPAK themel të paanshmërisë dhe integritetit e më tej theksoi se SPAK duhet ta mbështesë punën e tij mbi procese pro aktive.

Takimi zyrtar i kryetarit të KLP-së dhe prokurores speciale të USKOK

a.s./Shqiptarja.com
Komento