Ktheu zyrat e punës në ‘fermë kanabisi’ me vlerë 2 milionë paund, dënohet me 25 muaj burg shqiptari në Angli (EMRI)

Ktheu zyrat e punës në ‘fermë kanabisi’ me vlerë 2 milionë paund, dënohet me 25 muaj burg shqiptari në Angli (EMRI)

Vazot me kanabis të sekuestruara

BRITANI E MADHE- Shqiptari, Ylber Dajci është dënuar ditën e djeshme nga një gjykatë në Angli me 25 muaj burg, pra dy vite e një muaj heqje lirie nën akuzën se kishte kthyer ish-zyrat e punës në ‘fabrikë kanabisi’ që kapte vlerën e 2 milionë paundëve.

Më shumë se 2300 bimë u gjetën në 2 katet e ndërtesës së pashfrytëzuar më parë në Eastgate Street, Gloucester, të hënën.

Ndërkohë pritet ekstradimi 42 vjeçarit drejt Shqipërisë, në kuadër të marrëveshjes që kanë 2 vendet për ekstradimin e të burgosurve që do të vuajnë dënimin e mbetur në vendin tonë.

Si u zbulua ‘ferma e kanabisit’?

Ishte një operacion rutinë që e çoi policinë e Gloucester-it në dyert e një ndërtese të thjeshtë. Brenda, saj u zbulua një ‘xhungël e vërtetë ‘me bimë kanabisi dhe llamba elektrike për rritjen e tyre. Policia u informua nga banorët përreth për erën që vinte nga katet e sipërme të ndërtesës që kishte shërbyer më parë si ish-magazinë. Njëkohëisht rridhte edhe ujë. Policia zbuloi ‘fermën e kanabisit’ në gusht të vitit të kaluar, ndërsa arrestimi i shqiptarit u bë ditë më pas.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë