Kthjellime dhe kalime vranësirash, parashikimi i moti për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kthjellime dhe kalime vranësirash në orët e pasdites.

Sipas MeteoAlb paraditja në territorin Shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe kalimet e pakta të vranësirave.

Por mesdita dhe pasditja shtojnë vranësirat duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu në zonat malore dhe momente të pakta shiu në zonat e ulëta. Pritet që mbrëmja të përmirësoj gradualisht kushtet e motit në vend.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtësisht në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Të apasionuarit pas garave të driftit në sheshin 'Nënë Tereza'! 2 vëllezërit: Është adrenalinë e papërshkrueshme, duam të përfaqësojmë Shqipërinë në Europë