Kthjellime dhe vranësira gjatë ditës, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vijon ndikimi i masave ajrore të kthjellëta, por të freskëta në vendin tonë. Për pasojë i gjithë vendi mbetet me kthjellime deri pasdite, kur vranësira të lehta shfaqen në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

Rajoni dhe Europa

Veriu i Europës do përfshihet nga vranësira të dendura dhe reshje dëborë, po ashtu në kushte të paqëndrueshme atmosferike paraqitet Qendra dhe Gadishulli Iberik, ku rrebeshet e shiu do jenë mbizotërues. Ndërsa kthjellimet vijojnë në Europën Jugore dhe Lindore.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës