Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Mbi vendin tonë ditën e sotme në zonat bregdetare dhe të ulëta do të paraqitet mot i kthjellët, por në zonat malore gjatë paradites do të ketë vranësira kalimtare. Ndërsa mesdita, sipas meteoalb shton vranësirat në veri dhe juglindje duke sjellë reshje të pakta. Pjesa tjetër e vendit mbetet me vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 1°C  deri në 21°C. Era do fryjë e fortë  me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi  verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5-6 ballë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)