Kthjellime në bregdet dhe vranësira në zonat malore, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në bregdet dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-22 gjatë ditës  28 °C në veri deri në 31-34°C në zonat e ulëta.

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 10-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4  ballë në det të hapur .

Rajoni dhe Europa

Gadishulli skaninav dhe ishujt Britanike po ndikohen nga vranesira dhe reshje shiu, ndersa mesdheu perendimor po ndikohet nga I nxheti afrikan duke mbajtur mot me diell dhe temperatura te larta, gadishulli I ballkanit vijon te jete me vranesira reshje shiu dhe temperatura me te uleta.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot