Kufizime drastike, Fushë Kruja
prej një jave me 2 orë drita

Kufizime drastike, Fushë Kruja <br />prej një jave me 2 orë drita
FUSHE KRUJE – Zona e Fushë Krujës ka mbi një javë që vuan kufizime drastike të energjisë elektrike. Kjo pasi CEZ ka hequr reletë me kapacitet normal dhe i ka zëvendësuar ato me disa të tjera më kapacitet shumë të vogël, mësoi Shqiptarja.com.

Lagje të tëra të Fushë Krujës kanë mbetur pa drita. Kufizimet prekin 60% të qytetit i cili në total gjatë ditës ka vetëm 2-3 orë energji elektrike.

(im/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes