Kujdes shëndetin, shmangni tensionin/ Zbuloni shenjat me fat të horoskopit dhe këshillat

Dashi –Nëse jeni të irrituar, të zemëruar ose të lënduar, bëni mirë të flisni. Mos u ndjeni sikur duhet të jeni ai/ajo që gëzon të gjithë të tjerët. Ju po dëmtoni vetveten duke pretenduar se gjithçka është në rregull kur nuk është.

Demi – Mos u mendoni dy herë kur bëhet fjalë për kujdesin e shëndetit tënd fizik. Në përpjekje për të kursyer para, ju harroni të takoi mjekun. Asgjë nuk është më e rëndësishme se shëndeti juaj.

Binjakët –Sa më shumë që të mund të pranoni që gjithçka nuk do të jetë gjithnjë paqësore dhe harmonike, aq më mirë do të përballeni me trazirat e papritura emocionale që do të lindin.

Gaforrja – Sot do të ndjeni ose triumf, ose dështim. Për të siguruar një rezultat pozitiv, mos e merrni veten seriozisht. Por kini kujdes, një veprim i pamenduar mund të shkaktojë fatkeqësi. Bëni aq sa mundeni për të lehtësuar tensionin.

Luani – Fryma pozitive do të jetë më e mirëpritur se zakonisht. Kini kujdes që të bini në rolin që të tjerët duan t’ju shohin. Është e thjeshtë për të marrë rolin drejtues, por kjo jo gjithmonë e ndihmon situatën.

Virgjëresha –Tendenca juaj është të merrni përsipër gjëra para se të keni të gjitha faktet. Ju mund të supozoni më të keqen, duke ju bërë më të stresuar për situatën sesa duhet të jeni. Mos u shqetësoni për gjërat që nuk i dini se janë të vërteta.

Peshorja –Ju mund të ndiheni shumë të menduar për një çështje të caktuar, por e dini që nëse thoni opinionin tuaj ka të ngjarë të bëjë që dikush tjetër të ndihet i kërcënuar ose i mërzitur. Por nëse i mbani këto mendime vetë, do të ndiheni të pakënaqur, ndoshta edhe të përdorur.

Akrepi – Ju mund ta gjeni veten të përlotur sot pas asnjë arsye. Tensioni po ndërtohet, ndërsa stuhia afrohet. Por asgjë nuk do jetë shqetësuese. Shumë shpejt, do të ketë paqe dhe qetësi në jetën tuaj.

Shigjetari – Emocionet e papritura do të dalin nga askund dhe mund të shkaktojnë shkatërrim. Celësi nuk është që të reagoni pa u menduar. Sa më të qetë dhe të qëndrueshëm të jeni, aq më mirë do jetë. Numëroni deri në dhjetë para se të merreni me problemin.

 Bricjapi – Ju mund të dëshironi më shumë liri në një situatë të caktuar. Ndoshta janë emocionet tuaja nga të cilat doni të distancoheni. Nga njëra anë, ju dëshironi që shoqëria dhe intimiteti të plotësojë një boshllëk të brendshëm.

Ujori – Ju mund të keni nevojë të përdorni bukurinë dhe zgjuarsinë për të lehtësuar një situatë të tensionuar. Zgjidhja juaj për problemin është të “vishni” një fytyrë të lumtur dhe të largoni vëmendjen nga vështirësia.

Peshqit – Emocionet tuaja janë aktive dhe mund të shfaqen në shpërthime të fuqishme. Ka një impuls brenda asaj që duhet ta injorosh ose jo. Ndoshta ju mendoni se ato që keni për të thënë nuk janë të përshtatshme për situatën.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento