Kukës, ngrin liqeni i Fierzës
hera e fundit ishte në 2001

Kukës, ngrin liqeni i Fierzës<br />hera e fundit ishte në 2001
TIRANE- Ujrat në Liqenin e Fierzës tashmë janë drejt ngrirjes. Temperaturat e ulëta që kanë mbërthyer veriun gjatë gjithë këtyre ditëve kanë bërë që dhe ujrat e liqenit të zbardhen nga bora. Tashme një pjesë e mirë e sipërfaqes së liqenit eshtë mbuluar nga akulli.

Për herë të parë ujrat e liqenit ngrinë në dimrin e vitit 1985, kur ujërat e liqenit ngrinë për më shumë se një muaj. Shumë banorë të Kukësit, pavarësisht të ftohtit të madh kanë udhëtuar pranë brigjeve të Liqenit, për të parë me sytë e tyre ngrirjen. Ndërkohë që hera e fundit ishte në 2001. ( ne foto Liqeni i Fierzes, foto Shemi Domi)
(sg/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet