Kukës, rinisin reshjet e borës
akset të kalueshme me zinxhirë

Kukës, rinisin reshjet e borës<br />akset të kalueshme me zinxhirë
KUKES-Reshjet e dëborës rinisën në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën verilindore të vendit , ndërsa trashësia e dëborës ka arritur në rreth 15 centimetra, ndërsa në qytetet Kukës, Krumë, Bajram Curri, trashësia e dëborës arrin në 3- 4 centimetra. Pavarësisht reshjeve të dëborës, deri tani nuk vërehet bllokim i akseve rrugore. Sipas zyrës së emergjencës civile në Kukës deri tani dëbora e rënë nuk ka bllokuar akset rrugore, ndonëse lëvizja e mjeteve është vështirësuar ndjeshëm veçanërisht në akset rrugore Kukës-Shishtavec, Kukës-Daj Rec, Kukës- Qafë Shllak, Krumë-Bajram Curri dhe Fierzë -Qafë Mali.

Reshjet e dendura të dëborës dhe akulli që është i pranishëm në shumë segmente rrugore kanë bërë që shumë mjete të angazhohen për normalizimin e situatës së krijuar në akset rrugore.

Kështu për mbajtjen nën kontroll të segmentit të autostradës janë të angazhuar 9 mjete borëpastruese, 4 mjete në aksin rrugor Kukës-Qafë Shllak, 2 mjete në aksin rrugor Kukës- Daj Rec, 5 mjete në akset rrugore të Tropojës dhe 2 mjete në aksin rrugore Krumë- Kukës. Po ashtu në të gjitha akset rrugore një ose dy mjete kanë vazhduar hedhjen e kripës dhe të skorjes, gjë që ka lehtësuar lëvizjen e mjeteve në këto akse rrugore, në të cilat postoblloqet e policisë nuk lejojnë lëvizjen e mjeteve pa vendosur zinxhirët

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)