Kukës, ish-hotel turizmi përfshihet
nga flakët,shkak shkendija elektrike

Kukës, ish-hotel turizmi përfshihet<br />nga flakët,shkak shkendija elektrike
KUKES - Godina e ish hotel turizmit në qëdnër të qytetit të Kukësit është përfshirë paraditen e sotme nga flakët e zjarrit.

Zjarri që dyshohet të jetë shkaktuar nga ndonjë shkëndijë elektrike ka shkaktuar dëmë të konsiderueshme materiale, por jo në njerëz.

Zjarrëfikeset e mbërritura në vengjarje kanë nisur punën për vënien nën kontroll të flakëvë të zjarrit. 

Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur edhe grupi hetimor dhe ka nisur punën për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.

Godina e ish turizmit prej vitesh është braktisur pasi pronarët e tokës janë në konflikt me njëri tjetrin. Kjo ka bërë që godina të shkojë drejt degradimit të plotë.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve