Kukësi 'tmerron' Superligën turke,
një tjetër fitore e merituar/ VIDEO

Kukësi 'tmerron' Superligën turke,<br />një tjetër fitore e merituar/ VIDEO<br>
Kukësi pas ndeshjes fantastike që bëri ditën e djeshme kundër Kayserisporit duke dalë fitimtarë, ka zhvilluar sot miqësoren e dytë për fazën përgatitore të dimrit.

Blutë e Kukësit kanë mundur me të njëjtin rezultat 2-1 edhe Bursasporin duke u futur kështu frikën skuadrave të superligës turke. Ndeshja filloj dhe u hap me një gol të shënuar në minutën e 33-të nga kundërshtarët me Batanjën duke kaluar në avantazh, ndërsa pjesa e parë mbaroi vetëm me një gol nga turqit.

Në pjesën e dytë të ndeshjes skuadra kuksiane barazoi me një gol të shënuar nga Imami ndërsa golin përfundimtarë të fitores e shënoi Donjet Shkodra me një gol fantastik nga një goditje këndi.

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?