Kukësi mposht Bylisin dhe e kalon në renditje, Flamurtari merr 1 pikë shprese në sfidën e mbijetesës

Kukësi mposht Bylisin dhe e kalon në renditje, Flamurtari merr 1 pikë shprese në sfidën e mbijetesës

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes me Laçin pasi për llogari të javës së 13 të Superligës ka mposhtur në Elbasan Arena 2-1 skuadrën e Bylisit. Goli që do të zhbllokonte shifrat do të vinte në minutën e 21 nga Kristal Aabazaj, ndërsa miqtë nga ballshi pak para fundit barazuan me Guindo, duke dhënë përshtypjen se kjo sfidë do të ishte e dyluftuar deri në fund.

Në pjesën e dytë ai që do të vuloste fitoren për të besuarit e Duros ishte Rroca, i cili me golin e tij bëri që verilindorët të parakalonin në renditje Bylisin.

Ndërkohë sfida tjetër e orës 13:30, e cilësuar për mbijetesë, mes Flamurtarit dhe Luftëtarit është mbyllur në barazim me shifrat 1-1. Gjirokastritët kaluan të parët në avantazh në pjesën e dytë, ndërsa vlonjatët barazuan në minutën e 94 me futbollistin Nika.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë