Kuleba: Forcat ruse nuk janë aq të forta për të na sulmuar në të gjitha frontet

Kuleba: Forcat ruse nuk janë aq të forta për të na sulmuar në të gjitha frontet

Trupat ruse po rigrupohen pasi ata nuk mund të përballojnë presionin për të vazhduar një sulm ndaj Ukrainës nga treja frontet. Vendimi i Moskës për të reduktuar aktivitetin ushtarak në dy frontet e Kievit dhe Chernihiv erdhi në një kohë kur forcat ukrainase kanë filluar t'i largojnë me sukses trupat ruse nga fshatrat dhe qytetet e vogla nën rrethimin e Kievit, sipas asaj që tha Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba për CNN.

 "Arsyeja që ata thanë ishte sepse mendonin se nuk mund të përballonin presionin dhe nuk mund të mbanin vijën e parë rreth Kievit”, tha Kuleba


Lajmi kryesor:

Sulm në një depo nafte në Rusi, Moska akuzon Kievin: Do rëndojë bisedimet! Ukraina: S’e bëmë ne! The Times: Pekini, bashkëpunëtor i Putinit, hakëroi objektet e Ukrainës para pushtimit


  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Kamionët u rrezikojnë jetën dhe u kalojnë pranë shtëpive, banorët në Mamurras bllokojnë rrugën prej 5 ditësh: S’do i lejojmë të kalojnë, bashkia të gjejë zgjidhje

Kamionët u rrezikojnë jetën dhe u kalojnë pranë shtëpive, banorët në Mamurras bllokojnë rrugën prej 5 ditësh: S’do i lejojmë të kalojnë, bashkia të gjejë zgjidhje