Kuleba: Formuloni qartë objektivin, Ukraina duhet të fitojë

Kuleba: Formuloni qartë objektivin, Ukraina duhet të fitojë

1652611538_6272c865d6afbKulebathanksTurkeyforhostingthenegotiationsbetweenUkraineandRussia1.jpg

Ukraina duhet të fitojë, kështu është shprehur ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba në twiter teksa shkruan se ka ardhur koha ti formulojmë qartë idetë tona sepse kjo i bën më të lehta mënyrat për ti arritur ato.

“Disa thonë se Rusia nuk duhet të fitojë, të tjerë thonë se Ukraina nuk duhet të humbasë. Mendoj se ka ardhur koha për të braktisur dyshimet dhe ndërlikimet e panevojshme dhe për të formuluar qartë qëllimin: Ukraina duhet të fitojë. Pra, ne duhet të ndërtojmë politika që shkojnë në këtë drejtim. Vendosja e qëllimeve të qarta i bën më të lehta mënyrat për t'i arritur ato”, shkruan në twiter ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ujësjellësi parashikon humbje kur Shqipëria është e pasur me ujë! Po miratoni një ligj ndëshkues për profesionet e lira, do nxitet shpopullimi

Berisha: Ujësjellësi parashikon humbje kur Shqipëria është e pasur me ujë! Po miratoni një ligj ndëshkues për profesionet e lira, do nxitet shpopullimi