Kuleba: Na jepni atë që na duhet për të mposhtur Rusinë, përndryshe e keqja do trokas në derën tuaj

Kuleba: Na jepni atë që na duhet për të mposhtur Rusinë, përndryshe e keqja do trokas në derën tuaj

Na jepni gjithçka që na nevojitet dhe ne do të përballemi me Rusinë dhe do ta mundim atë në Ukrainë, duke u siguruar që ajo të mos trokasë kurrë në dyert tuaja”. Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm ukrainas, Dmitro Kuleba , duke iu përgjigjur një interviste për Bild TV .

Sipas tij ajo që duhet të bëjnë shtetet aleate në këto momente është të ndihmojnë Ukrainën në këtë moment kritik.

"Ndonjëherë është më e përshtatshme të ndihmosh tjetrin dhe të durosh një kohë të mungesën e diçkaje, sesa të rrish ulur në shtëpi duke parë televizor duke pritur të të tokas problemi te dera”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Moska s’pranon negociata për evakuimin në fabrikën e çelikut: Ushtarët e bllokuar, kriminelë! Pas Finlandës, Suedia kërkesë për anëtarësim në NATO


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Me pikë të njëjta si 11 vite më parë, Alonso: Mendova se isha në tunel të errët, jam kampion

Me pikë të njëjta si 11 vite më parë, Alonso: Mendova se isha në tunel të errët, jam kampion