Kulluri për Report Tv: Ky ishte një proces qesharak! Me mijëra anëtarë të PD-së munguan në lista

 

Edvin Kulluri e ka cilësuar procesin e zgjedhjeve për kryetar të PD-së si një proces qesharak dhe të turpshme. Kulluri tha në një intervistë për Report Tv se mijëra demokratë u lanë jashtë listave të votimit dhe nuk kishin mundësi që të votonin.

‘Është e qartë se ka pasur një problematikë të madhe pothuajse kaotike.  Janë futur të votojnë njerëz pa karta anëtarësie. Ka pasur një manipulim të hapur dhe flagrant të procesit zgjedhor. Drejtimi i partisë, duke filluat nga kryetari dhe gjithë drejtuesi. Janë me mijëra njerëz, unë kam votuar pasi jam i njohur nga komisioni. Por mungojnë me mijëra anëtare të PD në listat e Partisë Demokratike.

Ka prova të pafundme të manipulimit të procesit. Ky është një proces qesharak është një turp për lidershipin e PD.  Kjo është një ditë shumë e trishtë për PD. kemi një kryetar opozitë që manipulon votat. Nëse ne nuk ndahemi dot nga modeli i Lulzim Bashës nuk kemi mundësi të fitojmë ndonjëherë zgjedhjet në Shqipëri.

Kjo është kryer në sekt personal, nuk është puna se ka marrë në qafë opozitën, por një vend të tërë duke lënë vendin pa alternativë. Këtu bëhet fjalë për marrje peng të Partisë Demokratike.’- tha Kulluri.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në PD/ Del rezultati paraprak, me 81% të votave edhe Lulzim Basha fiton mandatin e tretë! Kundërshtarët: Maskaradë elektorale


M.Q.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Pas kthimit nga SHBA, kryeministri Rama viziton ditën e hënë Kosovën