Kultivim droge, përndjekje, vjedhje të energjisë dhe drejtim mjeti pa patentë, shtatë të arrestuar në Tiranë

Në 24 orët e fundit, policia e Tiranës ka vënë në pranga 7 persona për vepra të ndryshme penale, ndërsa njëri prej tyre ishte në kërkim.

Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se në pranga u vu një 31-vjeçar me akuzën e "Kultivimit të bimëve narkotike", ndërsa një 36-vjeçar me iniciale A. K., 36 vjeç, u arrestuar për veprën penale “Përndjekja”. Ndërkohë një 43-vjeçar me iniciale I.H, i shpallur në kërkim u arrestua pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 3 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike”.

Sakaq, policia thotë se 3 persona të tjerë u arrestuan për drejtim mjeti pa patentë dhe në gjendje të dehur. Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

I biri e telefononte por ai s'përgjigjej, si u gjet i pajetë në banesë Mihal Jani! Policia dhe zjarrfikësja hapën derën me forcë