Kultivonin 135 bimë kanabis në Itali, arrestohen dy shqiptarët ilegalë/ Video

Kultivonin 135 bimë kanabis në Itali, arrestohen dy shqiptarët ilegalë/ Video

Disa nga bimët e sekuestruara

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pasi në banesë iu gjetën mbi 135 bimë marihuana.

Shqiptarët e arrestuar të identifikuar si L.S 28 vjeç e Z.M 25 vjeç, kishin ndëruar një plantacion të  për të cilin kishin edhe një sistem ujitës modern. Bimët më shumë se 1.5 m të larta, sipas vlerësimit arrijnë shifrën e 250 mijë eurove.

Në vilën e tyre gjithashtu u gjet edhe një sharrë e prerë, një armë pistoletë e modifikuar dhe një tjetër substancë marijuhane e modifikuar. Mësohet se dy shqiptarët e arrestuar janë pa leje të rregullt qëndrimi në Itali.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve