Kultivonte bimë narkotike në bahçen e shtëpisë, arrestohet 1 person në Memaliaj

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Në kuadër të kontrollit të territorit me qëllim parandalimin dhe “goditjen” e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike, policia e në Memaliaj ka arrestuar një person.

Arif Malka, në fshatin Izvor, Memaliaj, është vënë në pranga, pasi në bahçen e tij u kap duke kultivuar bimë narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Helmimi i krutanëve/ Bakiu: Artur Bushi të japë dorëheqjen, Alibeaj: Mbi 1200 të helmuar