Kultivonte drogë në tokën afër shtëpisë, mbante dhe lëndë plasëse, prangoset një person në Mirditë (EMRI)

Kultivonte drogë në tokën afër shtëpisë, mbante dhe lëndë plasëse, prangoset një person në Mirditë (EMRI)

Droga e gjetur dhe lënda plasëse

Ditën e sotme ne pranga të policisë ka rënë Dod Lalaj nga fshati Domigjon i Mirëditës, pasi u kap duke kultivuar kanabis në tokën në pronësi të tij në afërsi të banesës.

Gjithashtu gjatë kontrollit në një ambient tjetër afër shtëpisë atij iu gjetën dhe 4 kallëpe lëndë plasëse.  

Mbi të arrestuarit rëndojnë veprat penale "Kultivimi i bimëve narkotike" dhe "Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit".

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Erdogan për Putin: Nuk pajtohem me qasjen negative të liderëve botërorë

Erdogan për Putin: Nuk pajtohem me qasjen negative të liderëve botërorë