Kultivuan 100 rrënjë kanabisi në Krujë, arrestohet 53-vjeçarja, shpallet në kërkim bashkëshorti i saj

Foto ilustruese

KRUJË- Një 53-vjeçare është arrestuar në Krujë, ndërkohë që bashkëshorti i saj është shpallur në kërkim pasi kishin kultivuar lëndë narkotike. Përkatësisht, çifti kishte mbjellë 100 rrënjë kanabisi në fshatin Zgërdhesh.

53-vjeçarja është identifikuar me inicialet Sh. B., 53 vjeçe, ndërsa bashkëshorti i saj  si L. B., 54 vjeç.

Ndërkohë që edhe në Fier është arrestuar shtetasi I. K., 34 vjeç pasi kishte kultivuar 28 rrënjë kanabisi në oborrin e banesës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë dhe Prokurorosë së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj pret kryetaren e Komunës së Preshevës: Bashkëpunim për Festivalin e Muraleve dhe Panairin e Librit