Kultivuan kanabis pranë banesës, arrestohen tre anëtarët e një familje nga Lazarati

Kultivuan kanabis pranë banesës, arrestohen tre anëtarët e një familje nga Lazarati

Foto ilustruese

Tre persona të një familje në Lazarat janë vënë në prangat e policisë pasi ishin shpallur në kërkim për kultivim kanabisi.

Në pranga sipas policisë kanë rënë A. R., 58 vjeç, B. R. 34 vjeç dhe Ç.R., 32 vjeç, banues në fshatin Lazarat, Gjirokastër. Ata ishin shpallur në kërkim për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike", pasi në muajin shtator, në oborrin e banesës e tyre u gjetën dhe u asgjësuan nga shërbimet e policisë bimë narkotike.

Të tre këta persona kanë rënë në prangat e policisë në saj të operacionit 'Sopoti.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB: S'mund të ketë fitues të një lufte bërthamore

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB: S'mund të ketë fitues të një lufte bërthamore