Kultivuan lëndë narkotike, arrestohen 4 persona në Gjirokastër

Kultivuan lëndë narkotike, arrestohen 4 persona në Gjirokastër

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Katër persona janë arrestuar në qytetin e Gjirokastrës pasi janë konstatuar duke kultivuar lëndë narkotike. Burime bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit e identifikuar si A. P., 38 vjeç, T. M., 39 vjeç, dhe E. K., 47 vjeç. Të tre këta shtetas së bashku kanë kultivuar lëndë narkotike në afërsi të një fashti, i quajtur Këllëz. Ndaj tyre rëndon akuza "Kultivim i lëndëve narkotike" kryer në bashkëpunim.

"Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve arrestuan në flagrancë shtetasit  A. P., 38 vjeç, banues në Gjirokastër; T. M., 39 vjeç, banues në Këlcyrë dhe E. K., 47 vjeç, banues në Kuçovë,  pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë tentuar të kultivojë bimë narkotike në një ambient të hapur, në afërsi të fshtatit Këllëz", thuhet një njoftimin e Policisë.

Gjithashtu, në pranga ka rënë edhe një 62-vjeçar, i identifikuar me inicialet L. B. ka kultivuar lënd narkotike në bahçen e shtëpisë së tij. Ndaj tij rëndon akuza "Kultivim i lëndëve narkotike".

"Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë shtetasin L. B., 62 vjeç, banues në fshatin Mamaj, Tepelenë, pasi ka tentuar kultivoj bimë narkotike në bahçen e banesës së tij", shkruhet në njoftim.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet