Kundërshtuan me dhunë punonjësit e policisë, arrestohen në flagrancë babë e bir

Foto ilustruese

Babë dhe bir janë vënë në pranga të policisë ditën e sotme pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë në Berat.

B.Q, 44-vjeç dhe B.Q, 19-vjeç, banues në lagjen Çlirim në Berat, në vendin e quajtur "Dogana", gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në pikën e kontrollit, nuk kanë pranuar të tregojnë dokumentacionin e mjetit dhe i kanë kundërshtuar ata me dhunë.      

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama së bashku me pasagjerët e parë nga Londra zbresin në aeroportin e Kukësit