Kur sorrat me pushtet përzinin shqiponjat nga Shqipëria

Kur sorrat me pushtet përzinin shqiponjat nga Shqipëria

Plot 354. 000 shqiptarë neto!

E kuptoni çfarë tmerri!

Shihini keta ne foto;

Jane ata qe po bertasin me shume per zbrazjen e ketij vendi.

Njeri me poetik se tjetri, flet per fole, shqiponja, kthime patriotike etj, tjetri simboli i ikjes dhe kthimit vec per t’u bere minister, perpjete vetem per t’u bere edhe kryeminister!

Kanë qenë të dy në pushtet.

Qe prej 2005-ses njeri, prej 2009-tes te dy bashke ne te njejtin pushtet;

Kane patur pergjegjesi te drejtperdrejte ne menaxhimin e vendit, pasurive, puneve, njerezve.

Kater jave me pare, OKB, publikoi raportin per emigrimin dhe nje faqe e posacme i kushtohej Shqiperise

Eshte kjo ne foton me tabelë.

Shiheni!

Emigracioni neto (pra ikjet dhe kthimet) në vitet 2005-2010 ishte: 217. 000 vetë!

Emigracioni neto (pra ikjet dhe kthimet) në vitet 2010-2015 ishte: 137. 000 vetë!

Emigracioni neto (pra ikjet dhe kthimet) në vitet 2015-2020 ishte: 70. 000 vetë!

Edhe njehere, numra te OKB, Departamentit te Ceshtjeve Ekonomike e Sociale, Divizioni i Popullsise.

Bejini pak llogarite;

354 mije shqiptare ka qene emigracioni neto ne kohen kur sorrat me pushtet përzinin shqiptarët!

70 mije eshte pese vitet e fundit;

Shume jane serish, por jane 5 here me pak se atekohe!

Tani bertitet fort, shume fort, nga frika se mos dikush kujton qe keta kane qene ne pushtet dhe i kane perzene shqiptaret me avione e anije,

makina e trena, nga ajri, toka e deti;

Këta që i kanë përzënë shqiptarët me pushkë!

I qëlluan në mes të Bulevardit!

Kush ishte në shënjestër u pushkatua, kush shpëtoi iku dhe është në këto numra.

Patjeter qe do kthehen, por nuk kane per tu rikthyer ju!

Tabela e publikuar nga Erion Braçe

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore, 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • Like: 26/08/2020 03:39

  Kete nuk po kuptojne shqiptaret qe keta politikane nuk e kane mendjen te populli po tek ato qe kan vjedhur dhe qe duan patjeter ti mbrojne dhe hiqen sikur u vjen keq per te larguar vemendjen nga korruptioni dhe vjedhjet qe kane bere. Atyre duhen konfiskuar te gjitha keto pasuri qe ja kane vjedhur ketij populli te varfer dhe te kalben ne burgut me soj e sorollop pa pike meshire. Vetem atehere behet shqiperia sic e enderron rinia. Zgjohu o popull, zgjohu rini, po jo me dhune. Sepse dhuna do te bej perseri te fitojne keta qelbesirat qe ju kane varferuar dhe me leket tuaja kane siguruar kater gjenerata te familjeve dhe ju vuani per buken e gojes. Zhdukini nga jeta keta jashteqitje

  Përgjigju
 • Vicifoli: 25/08/2020 17:48

  Ket vend e ban vec Flamur Noka doktor i lauruar vizionar dhe intelektual i pa petseritshem

  Përgjigju
 • beni: 25/08/2020 12:46

  o shoku brace, po cke o qe merresh me sorra e shqipopnja. te dyja minjete i hane, ekshtuqe me m ire ruaj veten

  Përgjigju
 • erioni: 25/08/2020 12:44

  ore ti leri sorrat dhe laraskat se i dime me mire se ty ne po do besh ndo nji gje per kthimin e atyre qe kane ikur

  Përgjigju
  • Tirona: 25/08/2020 14:21

   Keta Sorra dhe Laraska e kane hipokrizi kur i qajne hallin Shqiperise per largimin e shqiptareve nga vendi i tyre.Do te vije nje dite qe Shqiptaret nuk do te marin rrugen e kurbetit, do te vije nje dite qe Shqiptare do te kthehen dhe do te investojne ne Shqiperi dhe ajo dite do jete kur Sorrat dhe Laraskat dhe te gjithe Ata qe keta kane mbledhur ne folene e tyre te qelbur , te kene shkuar ne burg dhe tju kete konfiskuar e gjithe pasuria e vjedhur.×

Lajmi i fundit

John

Operacion antidrogë në Durrës, sekuestrohen 8 kg kanabis, arrestohen 2 të rinj nga Fushë-Kruja