Kurset e kodimit të financuara nga qeveria, Rama: 2600 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit

Kurset e kodimit të financuara nga qeveria, Rama: 2600 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit

Kryeministri Edi Rama

Plot 2600 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit “Python Fullstack”. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama i cili ka publikuar në facebook-un e tij edhe njërin prej të rinjve që ka zgjedhur të ndjekë kursin me mbështetje financiare të plotë nga qeveria.

“Mirëmëngjes, dhe me Xhonin një ndër 2599 të rinjtë që ka zgjedhur të profesionalizohet në fushën e programimit “Python Fullstack”, pranë akademisë Betaplan, me 100% mbështetje financiare nga qeveria për programin e kodimit, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Kursi për kodim, është hapur në fillim të këtij viti, ku të rinjtë bëhen pjesë e programit të mbështetur nga qeveria. Rama e ka konsideruar këtë si nisje të revolucionit teknologjik në vend.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ani: 06/04/2023 19:04

  Dicka mjaft e mire per te gjithe ato qe kane deshire te meren me ekete gje

  Përgjigju
 • Mondi: 06/04/2023 13:13

  Fusha e programimit nje fushe e cila do ju mundesoje shume te rinjeve kushte punesimi

  Përgjigju
 • iliri: 06/04/2023 13:08

  suksese te gjitheve

  Përgjigju
 • Ina: 06/04/2023 12:54

  xhoni eshte nje shembull per te gjithe moshataret e tij qe te regjistrohen ne kurset qe qeveria po jua mundeson falas

  Përgjigju
 • Jona: 06/04/2023 12:53

  nje mundesi e mire per te gjithe te rinjte e vendit

  Përgjigju
 • Era: 06/04/2023 11:50

  Sa shume mundesi po na jepni duke mbeshtetur programe te tilla

  Përgjigju
 • Bashkim: 06/04/2023 11:46

  Mundesi te mira per te rinjte qe te kene nje profesion ne te ardhmen

  Përgjigju
 • Arbërori: 06/04/2023 10:22

  Ty o kriminel ordiner duhet me ta programvara një nga satelitët e drogës s’ate dhe drejt e në ferr që të digjes për së kthjellti, o tradhtar shqipfolës i marrë e i pështirë

  Përgjigju
 • Taulanti: 06/04/2023 09:57

  E kalove nga Albstar te Kastrati dhe stadiumin o Edo ?! I ke me te sigurta pronat ne emer te Kastratit eeee !!! Si Olldashi me Bashkim Ulajn do perfundosh dhe ti o ditezi do ikesh per lesh nje dite dhe Ceti do ti haje pronat !!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen për emigrantët në Lampedusa: Europa do të vendosë se kush do të vijë, jo trafikantët

Von der Leyen për emigrantët në Lampedusa: Europa do të vendosë se kush do të vijë, jo trafikantët