Kurti për aksidentin tragjik në Bullgari: Të tronditur nga ky lajm! Kosova e gatshëm të ofrojë ndihmën e saj në çdo kapacitet

Kurti për aksidentin tragjik në Bullgari: Të tronditur nga ky lajm! Kosova e gatshëm të ofrojë ndihmën e saj në çdo kapacitet

Ngushëllime për familjarët dhe gatishmërinë e plotë për të ofruar ndihmë në çdo kapacitet ka shprehur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për aksidentin e rëndë të shënuar në Bullgari ku humbën jetën 46 persona.

Postimi i plotë i Albin Kurtit:

I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari.

Shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave, dhe u bashkohem lutjeve për shërim sa më të shpejtë të të lënduarve. Momente të vështira si këto lehtësohen duke i qëndruar pranë njëri-tjetrit.

Republika e Kosovës bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut, popullin e saj dhe të gjithë shqiptarët e tronditur nga ky lajm i kobshëm, dhe shprehë gatishmërinë e plotë për të ofruar ndihmën e saj në çdo kapacitet.


Lajmi kryesor:

EMRAT/ Tragjedi në Bullgari, autobusi përplaset dhe merr flakë, humbin jetën 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut! Kompania ‘Besa Trans’ s’kishte licencë për autobusin (VIDEO+FOTO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Bledi Mane befason me deklaratën për Kiarën: Unë e kam dashur atë vajzë, kam bërë këngë për të në ‘dhomën e rrëfimit’

Bledi Mane befason me deklaratën për Kiarën: Unë e kam dashur atë vajzë, kam bërë këngë për të në ‘dhomën e rrëfimit’