Kush është biznesmeni i ekzekutuar në dhjetor 2022 që ka tentuar të blejë hotelin që u rrafshua sot nga tritoli në Sarandë

Kush është biznesmeni i ekzekutuar në dhjetor 2022 që ka tentuar të blejë hotelin që u rrafshua sot nga tritoli në Sarandë

Edmond Papa

1676303087_hdhdg.JPG

Një detaj që duket e do i japë një tjetër rrjedhë hetimeve të shembjes së hotel ‘Bizantit’ në Sarandë, është se biznesmeni i vrarë Edmond Papa ka dashur që ta blejë. Flitet se Papa (i ekzekutuar në dhjetor 2022)  ka bërë tentativa për ta blerë këtë hotel. Deri më tani nuk konfirmohet se kjo është një nga pistat e hetimit, por pa dyshim do të vijojnë hetimet për të zbardhur mbi motivet dhe autorët e këtij atentati që solli rrafshimin e një prej hoteleve më të vjetra në Sarandë.


Lajmi kryesor:

EKSKLUZIVE/ VIDEO e shpërthimit që terrorizoi Sarandën, Report Tv siguron pamjet e momentit kur hidhet në erë me 30 kg dinamit hotel ‘Bizanti’


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Alexander Kasanof, zëvendësndihmës sekretar i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor

Alexander Kasanof, zëvendësndihmës sekretar i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor