Kushi uron nxënësit dhe pedagogët për vitin 2021: Mirënjohje për të gjithë ju pas këtij viti të vështirë, gëzuar me zemër! (VIDEO)

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi përmes një videomesazhi në rrjetin e saj social Facebook ka uruar nxënësit, studentët dhe pedagogët për vitin e ri 2021.

“Fjalët dhe falënderimet nuk mjaftojnë për të shprehur mirënjohjen time të thellë, njëkohësisht edhe mirënjohjen e gjithë shoqërisë shqiptare për ju mësues të dashur që nuk u lodhët dhe nuk u tërhoqët për asnjë moment nga puna në vijën e parë të sakrificës, edhe pse fatkeqësisht humbëm disa nga njerëzit tanë të dashur”, ka thënë Kushi.

Ajo ka shprehur mirënjohjen edhe për nxënësit të cilët janë përballur më së miri me vështirësitë e pandemisë dhe pasojat e saj në arsim. Ajo ka kërkuar prej tyre të vazhdojnë të ruajnë frymën solidare e të angazhohen maksimalisht në ndjekjen e mësimit “online” deri në një vendim nga Komiteti i Ekspertëve që i hap dritën jeshile leksioneve nëpër auditorë.

Ajo nuk ka lënë pa uruar edh sportistët, duke vënë në dukje se për ata ka qenë edhe më e vështirë të realizonin objektivat e tyre.

“Ndërkohë, më lejoni të ndaj me secilin prej jush urimin tim më të sinqertë për një Vit të Ri më të mbarë se ky vit që po lëmë pas, me më shumë shëndet e begati në çdo familje e me më shumë suksese në çdo hap tuajin. Gëzuar me zemër dhe përqafime”, shtoi ajo në fund.  


Lajmi kryesor:

Politika uron shqiptarët/ Rama: Të keqen e lamë pas, të mirën e kemi para! Basha: 2021 viti i ndryshimeve! Punonjësit e Bashkisë Tiranë, kërcim në emër të jetës


J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Osmani ndërpret vizitën në New York

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Osmani ndërpret vizitën në New York