Këngëtarja shqiptare kopjon këngën e 'Rebelde' (Video)

Këngëtarja shqiptare kopjon këngën e 'Rebelde' (Video)

Grupi 'Rebelde' dhe kengetarja Argjentina Ramosaj

Nuk është hera e parë që ndodh kjo, që një këngëtar shqiptar të frymëzohet nga një i huaj bazuar në suksesin që ka patur. Mbase mendojnë se meqë një këngë ka pasur sukses dikur, do ketë sërish. Argjentina Ramosaj është një nga këngëtaret shqiptare që është frymëzuar nga grupi 'Rebelde'.

Ajo sapo lançoi këngën 'Sekreti', dhe u pëlqye shumë, por është identik më këngën 'Wanna play', të Rebelde, e cila është publikuar në vitin 2009. Mbase Argjentina thjesht ka dashur të frymëzohej, ose ka menduar se nuk do binte në sy kjo ngjashmëri. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Gzimi: 18/07/2018 09:30

    Po cfare frymezimi, kjo eshte vjedhje tipike...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat