POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ky është zyrtari i policisë që ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë, zbulohet se çfarë i tha

Zyrtari i Policisë së Gjilanit Vllaznim Surdulli duke i komunikuar Vucicit qe nuk lejohet ne Drenicë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, dje tentoi të vizitonte fshatin Banjë në Drenicë, por nuk u lejua nga banorët e zonës si dhe Policia e Kosovës. Ishte zyrtari i Policisë së Gjilanit Vllaznim Surdulli i cili i komunikoi presidentit serb se ai dhe eskorta e tij nuk do lejoheshin të vijon rrugën në drejtim të fshatit Banjë në Drenicë.

Përpjekja e Vuçiç dhe përfaqësuesve të tjerë të Beogradit hasën në kundërshtimin e ashpër të Vllaznim Surdullit, i cili i vuri në dijeni se Policia e Kosovës nuk tërhiqet nga vendimi për të mos lejuar të vizitojë Drenicën.

Me dhjetëra qytetarë të Drenicës kishin bllokuar dje rrugën për të penguar Vuçiçin të vizitonte fshatin Banjë, ku jetojnë 3 familje serbe. Drenica është ndër zonat simbol të qëndresës kundër pushtuesit serb në Kosovë.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Dritan Kopsaj: 10/09/2018 22:34

  Rrofte Drenica dhe e gjithe Kosova trime. Jashte Drenices Serbet deri diten kur te jene pernduar me gjithe zemer dhe shpirte per krimet qe kane bere dhe t'i kerkojme falje, falje e falje Zotit dhe çdo njeriu qe ka gjak shqiptari. Deri ate dite, jashte qente nga toka jone. Bravo bravo policit Trim. Respekte

  Përgjigju
 • mira: 10/09/2018 19:15

  Hallall Drenices dhe Burrave trima te Drenices!!!! Na bejne krenare!

  Përgjigju
 • Edi: 10/09/2018 09:40

  Te ngrihet menjehere ne detyre. Per njerez te tille kemi nevoje

  Përgjigju