Laçi surprizon kundër Beer-Sheva, kualifikimi mbetet i hapur në ndeshjen e kthimit

Laçi ka marrë një rezultat surprizë në ndeshjen e parë eliminatore të ‘Europa League’ pasi ka barazuar me rezultatin 1-1 ndaj një kundërshtari të vështirë si Hapoel Beer-Sheva. Në Laç të besuarit e Starovës e nisën me marshin e pestë pasi zhbllokuan rezultatin që në minutën e 5, me sulmuesin Nuabueze.

Përveç goli Laçi në pjesën e parë shkëlqeu edhe në lojë, pasi në një rast goditi edhe shtyllën. Gjithsesi në pjesën e dytë izraelitët ishin më këmbëngulës dhe barazuan rezultatin në minutën e 78 me futbollistin Levi. Deri në fund nuk pati më ndryshime, ndërsa çështje e kualifikimit mbetet të diskutohet në ndeshjen e kthimit.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi: Turqia heq masën e shtetrrethimit për fundjavën