Laert Vasili merr postin e rëndësishëm zyrtar, ja ku do të emërohet

Laert Vasili merr postin e rëndësishëm zyrtar, ja ku do të emërohet

Laert Vasili

DURRËS- Aktori i mirënjohur Laert Vasili pritet të emërohet drejtor i pallatit të Kulturës në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës. Në mbledhjen e së premtes të datës 25 shtator pritet të vendoset edhe shkarkimi i drejtorit aktual të këtij institucioni Elio Bajrami.

Mësohet se Bajrami do të marrë një post tjetër po  në sektorin e kulturës.

Rendi i ditës:

1.Për miratimin e shkarkimit të Z. Elio Bajramaj nga drejtori i Qëndrës Kulturore “Aleksandër Moisiu” dhe emërimin në këtë detyrë të Z. Laert Vasili.

2.Për miratimin e ndryshimit të emërtimit të Qëndrës Kulturore “Aleksandër Moisiu”, me emërin Teatri “Aleksandër Moisiu”.

3.Për disa shtesa  dhe  ndryshime  në  Vendimin e Këshillit Bashkiak  nr. 474 datë 23.12.2017 ”Për shqyrtimin dhe miratimin e listës emërore të banorëve përfitues të banesave sociale me qira, seksioni iii (strukturë 2+1 dhe 1+1) Shkozet Durrës dhe në Vendimin e Këshillit Bashkiak  nr.248 datë 10.04.2015 ”Për shqyrtimin dhe miratimin e listës emërore të fituesve për ndarjen e banesave sociale me qira me strukturë 2+1 dhe 1+1 (lagjja nr.17,  rruga” Dalip Peza, Durrës)

4.Për miratimin e përdorimit të fondit prej 6.037.194 lekë, si grant i menjëhershëm, akorduar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë për listën emërore të familjeve që kanë kontratë me Entin Kombëtar të Banesave si dhe Bankën Kombëtare Tregtare.

5.Për miratimin e përdorimit të fondit prej 117,736,220 lekë të kursyera nga procedurat e prokurimit për vitin 2019.

6.Për miratimin e kërkesës së Bashkisë Durrës, së bashku me dokumentacionin tekniko-ligjor për akordimin e ndihmës financiare për familjen e Altin Mustafa Kurti dhe Hysni Demir Muça, banesa e të cilëve është dëmtuar nga tërmeti dhe dërgimin e dokumentacionit perkatës në ministrinë e mbrojtjes, prokrami “Emergjenca Civile”

7.Për miratimin e fillimit të procedurës për heqjen ngq fondi pyjor publik i sipërfaqes pyjore s = 210 m2, ngastër pyjore 2a, të ekonomisë pyjore Rrotull, faqja e Liqanzës, me nr. pasurie 45, zonë kadastrale 3365, fshati Shetaj në njësinë administrative Ishëm, Bashkia Durrës.

8.Për mbarimin përpara afatit të mandatit të këshilltarit Romina Uka.

9.Për zgjedhjen e Komisioneve të Përhershmë të Këshillit Bashkiak Durrës

10.Për miratimin e kalendarit të mbledhjeve të Keshillit Bashkiak Burrës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kalsiander: 25/09/2019 20:37

  Suksese Laert! Je shëmbulli i vërtet i qytetaris evropiane.

  Përgjigju
 • Bujar Asqeriu: 25/09/2019 19:50

  Me gjithe ate lepirje qe beri i takonte Suksese ne lepirje te reja Shoku lepirs

  Përgjigju
  • Artan: 25/09/2019 23:30

   Bujar asnjeriu Bisht qeni ishe dhe do mbetesh o bithmut

  • Ik: 25/09/2019 21:04

   ore lëngaraq,,edhe nji njeri që do të bëj nji punë,,nuk e lini rehat,,,

 • Spiun majmun: 25/09/2019 19:09

  Laert vasili eshte spiun majmun..!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik