POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

LAJM I FUNDIT/ Zjarr masiv në Zharrëz të Patosit, zjarrfikësit në vendngjarje (VIDEO)

Një zjarr masiv ka rënë pak minuta më parë në Zharrëz të Patosit, ndërsa raportohet që flakët po përhapen me shpejtësi. Nga të dhënat e para, Shqiptarja.com dhe Report Tv mësojnë se për të vënë në kontroll zjarrin kanë mbërritur në këto momente edhe zjarrfikëset.

Tre janvë më parë, një tjetër zjarr masiv ra në pyllin e Semanit në Fier dhe dogji një sipërfaqe prej 2 hektarësh me shkurre Përhapja e flakëve ka bërë që të ndërhyjë edhe një helikopter i FA, i cili ka mundur të shuajë një nga tre vatrat e zjarrit. Report Tv solli edhe pamjet me dron nga zjarri, ndërsa duken flakët dhe tymi që kanë mbuluar të gjithë zonën.

 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento