Lamtumirë Whitney Houston

Lamtumirë Whitney Houston
NEWARK - E tërë bota i dha dje lamtumirën e fundit mbretëreshës së Pop-it, të paharrueshmes Whitney Houston, e cila u gjet e pajetë vetëm gjashtë ditë më parë, në hotelin “Beverly Hilton” në Los Angeles, në vigjilje të natës së madhe të ndarjes së çmimeve botërore të muzikës, Grammy Awards. Ceremonia e funeralit të divës së muzikës u mbajt në kishën e qytetit Newark, në Nju Jersey në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ceremonia në kishë duket se nuk është e hapur për mediat dhe në mjediset e saj hynë vetëm personat e ftuar. Ekrane të mëdhenj u vendosën vendosur në hyrje dhe në dalje të kishës, ndërkohë që mjediset e saj u bllokuan gjatë tërë ditës  në përgatitje të ceremonisë. Në ceremoni morën  pjesë e madhja Aretha Franklin, kumbara e Houston, pastori Jesse Jackson, Lady Gaga, Jennifer Lopez, Mike Tyson, Christina Aguilera.
Të tërë adhuruesit e saj, por jo vetëm kanë qenë në zi për lajmin e dhimbshëm të vdekjes tragjike të të magjishmes Whitney Houston, e cila u nda nga jeta në moshën 48-vjeçe.
Humbja tragjike e legjendës së muzikës ka bërë që të shpërthejnë në një lumë mesazhesh dhimbjeje këngëtarë, artistë të njohur, sportistë e politikanë.
Vdekja e mbretëreshës së Pop-it, Whitney Houston, e cila vuante prej vitesh nga varësia ndaj drogës, mbetet ende e paqartë, ndërkohë dhjetëra shishe ilaçesh janë gjetur në dhomën e saj të hotelit.
Familja e këngëtares së madhe ishte informuar nga mjeku ligjor në Los Angeles se Ëhitney nuk kishte vdekur e mbytur, por për shkak të një përzierjeje fatale ilaçesh me alkool.

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë