Lavrov: Kiev minon dialogun, por Rusia vazhdon bisedimet

Lavrov: Kiev minon dialogun, por Rusia vazhdon bisedimet

1649094180_Lavrov.jpg

Paaftësia e Kievit për të bërë marrëveshje nënkupton një plan për të vazhduar dhe rrezikon dialogun me Rusinë. Kështu deklaroi ministri i Jashtëm Sergei Lavorov , duke shtuar megjithatë se Moska do të vazhdojë të ketë bisedime me Ukrainën duke paraqitur propozimin e saj për një marrëveshje pavarësisht provokimeve. 


Lajmi kryesor:

OKB pezullon Rusinë nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut! Kremlini: I motivuar politikisht! Gjenden 26 trupa nën rrënoja në Borodyanka! G7 sanksione të reja kundër Moskës


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

PD e Berishës për kryebashkiakun e Devollit: Merr kandidatë të pavarur dhe i fut në garë për 14 majit! Falsifikon firmat për të dobësuar opozitën

PD e Berishës për kryebashkiakun e Devollit: Merr kandidatë të pavarur dhe i fut në garë për 14 majit! Falsifikon firmat për të dobësuar opozitën