LDK fiton Prishtinën, kandidati i LVV pranon humbjen: Kryetari i ri i qytetit, Përparim Rama

Kandidati i LVV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia e ka pranuar humbjen në këto zgjedhje. Përmes një konference për media, Vitia ka thënë se tashmë Prishtina ka kryetarin e ri, Pëprarim Ramën, kandidat i LDK-së.

“Prishtina tashmë e ka një kryetar të ri, dhe ai është Përparim Rama. E falënderoj aktivistët e VV-së dhe qytetarët e Prishtinës, gjithashtu edhe zotëri Ramën. Prishtinës i dëshiroj sukses dhe të gjitha të mirat. Personalisht unë dhe VV-ja do të jemi krahë në çdo proces që është në interesin e qytetarëve. Do të bëjmë më të mirën për Prishtinën”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë/ Përfundon numërimi në shumicën e komunave, Albin Kurti humb thellë, merr vetëm katër komuna! LDK fiton në Prishtinë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Me ‘kokë poshtë’? Shtëpia që po ‘çmend’ vizitorët në Kolumbi, ndërtuesi austriak: Gjithçka që i duhet njerëzve pas bllokimit të pandemisë