LDK-PDK bashkojnë votat, zgjedhin kryetarin e Këshillit Komunal të Prishtinës

Kreu i zgjedhur i Këshillit Komunal Prishtinë, Fehmi Kupina

Kreu i zgjedhur i Këshillit Komunal Prishtinë, Fehmi Kupina

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Këshillin Komunal në Prishtinë duke bashkuar votat dhe zgjedhur drejtuesin e saj. Në krye të këshillit komunal u zgjodh Fehmi Kupina i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i cili mori votat e nevojshme në raundin e tretë të votimit.

Pas zgjedhjes së tij, Kupina tha se ky mandat do të jetë i angazhimit të pandalshëm për përmbushjen e kërkesave të qytetarëve.

“Sot zyrtarisht po e fillojmë një mandat të ri. Ky mandat do të jetë vazhdim i përkushtimit, punës, angazhimit të pandalshëm për të përmbushur kërkesat dhe nevojat e qytetarëve. Dua të urojë anëtarët e posazgjedhur  tët Kuvendit Komunal të Prishtinës duke iu dëshiruar sukses dhe punë të pa ndal”, ka thënë ai. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Nishani ndërroi jetë, Berisha: Përfaqësoi Shqipërinë me dinjitet, ikonë e vlerave më të larta morale të njeriut