“El Clasico” i shkon Barcelonës
Suarez nis arratinë e katalanasve

“El Clasico” i shkon Barcelonës<br />Suarez nis arratinë e katalanasve
KATALONJE - Luis Suarez vendos “El Clasicon” dhe bën që Barcelona të nisë arratinë. Barcelona fiton superndeshjen e kësaj jave në Spanjë me rezultatin 2-1 ndaj rivalëve të përjetshëm Real Madrid.

Në “Camp Nou” në prani të mbi 98 mijë tifozëve dhe në sytë e mbarë botës ndeshja e javës së 28-të u shkon katalanasve që tashmë thellojnë diferencën në krye të klasifikimit me 4 pikë më shumë se madrilenët.

Llogaritë e ndeshjes i hap një gol me kokë i mbrojtësit francez Mathieu në minutën e 19-të ndërsa Reali kundërpërgjigjet me golin e Cristiano Ronaldos në minutën e 31-të.

Në pjesën e dytë vendoset fati i takimit dhe këtë e bën uruguajani Luis Suarez që me mjeshtëri në minutën e 56-të kalon topin pas shpinës së Casillas dhe vendos shifrat finale 2-1 për Barcelonën. Moment shumë i keq për Realin dhe trajnerin Ancelotti që ka vetëm një fitore në 4 javët e fundit të kampionatit.

el classico
el classico

(e.c/shqiptarja.com)

Krijohet dhe 'Djathtas', a do i mbështesni partitë e reja në 2025?

×

SHBA/ Tjetër atentat i dështuar ndaj Donald Trump? Policia kap një person të armatosur 1 km larg vendit të mitingut të ish-presidentit, në Kaliforni