Leçe, policia lë në burg shqiptarët
U arrestuan me kokainë

Leçe, policia lë në burg shqiptarët<br />U  arrestuan me kokainë
LEÇE- Drejtësia italiane la në burg dy shqiptarët që u kapën me 1 kg kokainë në afërsi të Bergamos. Shqiptarët me inicliale A.S. dhe K.K. u morën në pyetje nga gjykatësi për hetimet paraprake dhe më pas vendosi t’i lërë në arrest me burg.

Dy shqiptarët u arrestuan nga Guarda di Finanza e Leçes dhe sektori i krimit ekonomik të premten e kaluar në një autostradë pranë Bergamos. Policia është vënë në ndjekje të një Audi të dyshimtë dhe nga kontrolli ka gjetur 1 kg kokainë. Policia arrestoi dy personat që mbanin ID rumune, por më pas u vertetua se ishin shqiptarë.

(rd/aq/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete