Lejoi ndërtimin e banesave pa leje, Gjykata e Lartë kthen në qeli ish-kryeinspektorin e IMT në Himarë

Lejoi ndërtimin e banesave pa leje, Gjykata e Lartë kthen në qeli ish-kryeinspektorin e IMT në Himarë

Foto ilustruese

VLORË- Gjykata e Lartë ka kthyer në qeli ish-kryeinspektorin e IMT në Himarë, i cili ka lejuar ndërtimin e banesave pa leje në bregdet. Policia ka vënë në pranga ditën e sotme Milseid Nelajn, 37 vjeç, banues në Sarandë.

Në vitin 2020 Nelaj është kallëzuar nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për shpërdorim detyre pasi lejoi ndërtimet pa leje.

Pavarësisht shpërdorimit të detyrës, Gjykata e Apelit vendosi në 2021 për Neljan vetëm masën detyrim paraqitjeje, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Por prokuroria ka ankimuar vendimin dhe Gjykata e Lartë ka vendosur kthimin në qeli të ish-kryeinspektorin të IMT në Himarë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Serbët dhe pjesëtarët e KFOR-it në Leposaviç masin forcën e tyre me tërheqje litari, ja kush fitoi

VIDEO/ Serbët dhe pjesëtarët e KFOR-it në Leposaviç masin forcën e tyre me tërheqje litari, ja kush fitoi