Lëkundet stoli i Mezanit, Laçi projekton trajnerin e ri

Lëkundet stoli i Mezanit, Laçi projekton trajnerin e ri

Gentian Mezani

Laçi humbi 1-2 me Kukësin për javën e 24-t në Superligë. Disfata e tretë radhazi në shtëpi pritet të shkaktojë 'furtunë' në stolin e kurbinasve, me trajnerin Gentian Mezani që është një hap larg shkarkimit. Me 30 pikë në javën e 24, Laçi është në vendin e tetë që do të thotë zona e ftohtë e renditjes.

Sipas 'Panorama Sport' vendin e tij pritet ta zërë Nevil Dede, i shkarkuar pak ditë më parë nga Dinamo. Nëse gjithçka konfirmohet, ky do ishte një rikthim për Deden në stolin e kurbinasve, pasi edhe në 2011 e ka drejtuar këtë ekip.

Kujtojmë se Laçi me Mezanin në stol ka luajtur në 14 takime, nga të cilat ka fituar 1.64 pikë mesatare për ndeshje. Në aventurën e dytë në Laç, Mezani ka siguruar 7 fitore, 2 barazime dhe 5 humbje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri të Kosovës ku u plagosën 30 ushtarë të KFOR, një muaj paraburgim për dy protestuesit serbë në Zveçan

Tensionet në veri të Kosovës ku u plagosën 30 ushtarë të KFOR, një muaj paraburgim për dy protestuesit serbë në Zveçan